sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Engelli hakları savunucuları İBB önünde: ‘Ulaşım haktır’

Emekliler, engelli ve yaşam hakları savunucuları İBB’nin ücretsiz ulaşım kartı kullananlara yönelik basım kısıtlamasını protesto etti. Belediye önünde bir araya gelen yaşam savunucuları ‘Engelsiz bir kent istiyoruz’ dedi.
Bu haber 2015-01-16 11:00:30 eklenmiş ve 766 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren ücretsiz taşıma kartı kullananlar için günde 10 defa, ayda ise 220 defa kullanım sınırı getiren bir uygulama başlatmasına karşı engelli hakları savunucuları İBB önündeydi.

Kazanılmış bir hakkın geri alınması anlamına gelen bu uygulamaya karşı bir araya gelen yaşam ve engelli hakları savunucuları ve emekliler İBB önünde basın açıklamsı yaptı. Yaşam ve engelli hakları savunucuları basın açıklamasında “Özellikle görme engelli arkadaşlarımız yanlış otobüslere biniyorlar, çok in-bin yapıyorlar ve her seferinde kart basmak zorunda kalıyorlar. Bazen bir iki durak için bile otobüse binmek zorunda kalıyorlar” diyerek özellikle engelliler için kısıtlamanın doğuracağı sıkıntıyı açıkladı.

‘Sokakta olmak istiyoruz”, “Engelsiz erişilebilir kent” yazılı dövizlerin taşındığı eyleme Engelli Hakları Forumu, Türkiye Sakatlar Derneği, Şişli Konuşma ve İşitme Engelliler Derneği, Engelli Hakları Atölyesi, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği, Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği, DİSK Emekli Sen İstanbul Şubeleri, Halkevleri Emeklilik Hakkı ve Emekli Hakları Meclisi temsilcileri katıldı.

ETİKETLER : engelli hakları istihdam ulaşım sendika ibb istanbul büyükşehir belediyesi durak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop