sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Engelliler Dayanışma Derneği: 'Destek varsa engel yok'

Engelliler Dayanışma Derneği'nin yardım organizasyonları, ülke genelinde yürütülmeye devam ediyor. ‘Destek varsa engel yok’ sloganıyla yola çıkan dernek, Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt merkez ve köylerinde yaşayan 17 engelli bireye tekerlekli sandalye, 5 engelli bireye yatak, 10 engelli bireye hasta bezi ve yaklaşık 25 engelli ailesine de kumanya desteğinde bulunuldu.
Bu haber 2015-01-16 11:03:07 eklenmiş ve 969 kez görüntülenmiştir.

Engelliler Dayanışma Derneği'nin yardım organizasyonları, ülke genelinde yürütülmeye devam ediyor. Kıbrıs Postası’na konuşan KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, “Son olarak unutulmamalı ki, destekle aşılamayacak hiçbir engel yoktur. 'Destek varsa engel yok' diyebiliriz. Ancak, desteğin yalnızca maddi olmadığını, manevi desteğinde en az maddi destek kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Tekerlekli sandalye, yatak ve erzak yardımı

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, Dernek misyon ve vizyonu gereği, ihtiyaç sahibi engelli bireyleri tespit ederek, ihtiyaçları doğrultusunda destek sağladıklarını belirterek, “Engellilerin önünde duran tüm engellerin kaldırılması için üzerimize düşen görevi de, duyarlı kurum ve vatandaşlardan aldığımız destekle yerine getirmeye çalışıyoruz. Derneğin gerçekleştirdiği son yardımlarda, engelli bireylerin tekerlekli sandalye, yatak, erzak, hasta bezi gibi ihtiyaçları karşılandı” şeklinde konuştu.

50 engelliye yardım ulaştı

Suay derneğin sağladığı yardımlardan şu şekilde bahsetti; “Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt merkez ve köylerinde yaşayan 17 engelli bireye tekerlekli sandalye, 5 engelli bireye yatak, 10 engelli bireye hasta bezi ve yaklaşık 25 engelli ailesine de kumanya desteğinde bulunuldu. 13 bin TL değerinde olan ve 50 engelli bireye ulaşılan bu yardım çalışmamıza destek veren duyarlı vatandaşlarımız başta olmak üzere, Kıbrıs Türk Kızılayı Lefkoşa şubesine, değerli işadamları Mehmet Tarım, Çakır Çankaya ve Hasan Binatlı'ya teşekkür ederiz. KKTC'de yaşayan ihtiyaç sahibi engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak ve tüm engelli bireylerin haklarını müdafaa edebilmek için çalışmaya devam edeceğimizi ifade etmek isterim.”

'Destek varsa engel yok'

Suay sözlerine şu şekilde son verdi; “Son olarak unutulmamalı ki, destekle aşılamayacak hiçbir engel yoktur. 'Destek varsa engel yok' diyebiliriz. Ancak, desteğin yalnızca maddi olmadığını, manevi desteğinde en az maddi destek kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıyız.”

ETİKETLER : engelliler dayanışma derneği kıbrıs engel destek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop