sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Bu Hastanede Engellilerden Katkı Payı Alınmıyor

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde faaliyet gösteren sahibi ve genel müdürü de ortopedik engelli olan özel hastane, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun karşıladığı tedavi giderinden başka engelli hastalardan katkı payı almıyor.
Bu haber 2015-01-27 13:22:01 eklenmiş ve 621 kez görüntülenmiştir.

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde faaliyet gösteren sahibi ve genel müdürü de ortopedik engelli olan özel hastane, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun karşıladığı tedavi giderinden başka engelli hastalardan katkı payı almıyor. Küçük yaşlarda geçirdiği çocuk felci nedeniyle ortopedik engelli olan hastane sahibi 50 yaşındaki Dr. Hakan Höbek, hiçbir hastanın geri çevrilmediğini söyledi.
Babasının polis memuru olması nedeniyle çocukluğunun çeşitli şehirlerde geçtiğini ve 10 kardeş olduklarını belirten Dr. Hakan Höbek, çok küçük yaşta geçirdiği çocuk felci nedeniyle, kendilerine yol gösterecek hekim bulamadıkları için ortopedik engelli kaldığını anlattı. 10 kardeş arasında bir tek kendisinin doktor olduğunu kaydeden evli 2 çocuk babası Hakan Höbek şöyle devam etti: "Engelli psikolojisini çok iyi bilen bir insanım. Bizde 10 kardeşin içersinde bir tek ben doktor oldum. Bu süreç içersinde ortopedik engelli olarak karşılaştığım birçok problemler oldu. Üniversiteye gidene kadar bacağımla ilgili düzgün bir hekim ile karşılaşıp benim ameliyat olacağımı söylemediler. Bu tür insanlara ben ulaşırsam, engelleri daha fazla büyümeden onların tedavilerine katkım olursa bu beni mutlu eder. İnsanların da hastaneme bu bakış açısıyla bakması bana ayrı bir heyecan veriyor."

HASTANIN ANNESİNİN GETİRDİĞİ MARUL

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun karşıladığı tedavi giderlerini kurumdan aldıklarını, bunun dışında özel hastanenin payını almadıklarını vurgulayan Dr. Höbek, hastanın hiçbir sosyal güvencesi yoksa kesinlikle ücret almadan hem teşhis hem de tedavi boyutunda ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Bazı engellilerin hastaneye gelme imkanları bulamadığını, Bunlar kendilerine ulaştığında ambulansla evlerinden alıp hastaneye getirdiklerini ya da evde tedavilerinin takibini yaptıklarını kaydeden Dr. Hakan Höbek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu da ayrı bir heyecan, ayrı bir zevk veriyor insana. Engelli bir insanın tedavisini yapmışız, annesi de bahçesiyle marul yetiştiriyormuş bunu bize getirdi. Bu tür olaylar hekim olarak gözümüzü yaşartıyor. Bizlere mutluluk veriyor."

ENGELLİLER ÇALIŞIYOR

Şu anda bölgenin mikrocerrahi alanında da önemli hastanelerinden biri olan Merkez Hastanesi'nde, hastane sahibi Dr. Hakan Höbek'in yanı sıra Hastane Genel Müdürü Ahmet Kısbet de ortopedik engelli. Hastanede ayrıca çalıştırılabilecek birçok birimde engelliler istihdam ediliyor.

ETİKETLER : kocaeli gebze haber engelli engel ortopedi görme işitme tedavi ambulans marul hakan höbek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop