sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Engelli yolunu görmeyene maketli uyarı

İzmir'in Foça İlçesi'nde bir süre önce engelliler için yapılan yolun, araç sürücüleri tarafından sürekli işgal edilmesinin önüne geçilemeyince, ilçedeki 3 engellinin maketli uyarı levhaları yerleştirildi.
Bu haber 2015-01-27 13:47:27 eklenmiş ve 561 kez görüntülenmiştir.

İzmir'in Foça İlçesi'nde bir süre önce engelliler için yapılan yolun, araç sürücüleri tarafından sürekli işgal edilmesinin önüne geçilemeyince, ilçedeki 3 engellinin maketli uyarı levhaları yerleştirildi.


Foça Atatürk Mahallesi'nin en işlek bölgesi Foklu Çeşme önündeki meydanda bir süre önce 200 yıllık 'Karataş'lar olarak bilinen kesme taşlı yolun kenarına engelli araçlarının geçişini rahatlatmak amacıyla 1 metre genişliğinde beton yol yapıldı. Yolun başlangıç ve bitiş noktalarına işaretler konulup, sarı çizgilerle belirtilmesi ve etrafına delinatörler konulmasına rağmen gelişi güzel parkeden araçlar nedeniyle engelliler bu yoldan yararlanamadığı. Bunun üzerine maket fotoğraflı uyarı levhaları yaptırıldı.

Foça Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin önerisi ile Foça Belediyesi tarafından yaptırılan levhalar, yerlerine asıldı. Foça Belediye Başkanı CHP'li Gökhan Demirağ da uyarı levhalarının montajı sırasında bizzat bulunup, Foça Kent Konseyi Başkanı Orhan Gürer, Engelli Meclisi ve Foça Forum Platformu üyeleri ve çok sayıda kişi ile gruplar oluşturarak sürücülerde farkındalık yaratmaya çalıştı.

 

Uyarı maketlerinde fotoğrafları kullanılan Foçalı engelliler Sabiha Özkan, İsmet Turguttekin ve Ali Barkın'ın, katılımcılarla birlikte kendi fotoğraflarıyla yan yana poz vermesi ilginç görüntüler oluşturdu. Başkan Demirağ, yolun daha estetik ve kullanışlı hale getirileceğini anlatırken, "Engelli yurttaşlarımız için ayırdığımız park yeri ve yolun işgal edilmemesi için herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop