sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

İşitme engelli miniklere anasınıfı

Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlkokulu'nda başkanlığını televizyoncu Acun Ilıca’nın abisi doktor Ömer Cenker Ilıca’nın yaptığı Çocuk Eğitim Derneği’nin katkılarıyla İşitme Engelli Anasınıfı açılacak.
Bu haber 2015-01-28 15:46:01 eklenmiş ve 949 kez görüntülenmiştir.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nun girişimleri sonucu başkanlığını Kulak - Burun - Boğaz Doktoru Ömer Cenker Ilıca’nın yaptığı Çocuk Eğitim Derneği’nin katkılarıyla Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlkokulu bünyesinde 2-6 yaş arası işitme engelli çocukların eğitimlerinin yapılacağı İşitme Engelli Anasınıfı açılması ile ilgili protokol, Vali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve Dernek Başkanı Dr. Ömer Cenker Ilıcalı adına Genel Sekreter Melike Argiş tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arda toplantı salonunda düzenlenen törenle imzalandı.

Vali Sayın Dursun Ali Şahin imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi, okulöncesi ve özel eğitime verilen önemle ölçülür. Bebeklik döneminden itibaren sistemli ve gerektiği kadar özel eğitimden yararlanan engelli çocukların normal yaşama uyum sağlamaya daha yatkın olduklarını söyleyebiliriz. Özel eğitime erken başlamak ve ailelerin, özel eğitim sürecinin her kademesine aktif katılımlarının sağlanması esastır. Bugüne kadar bu alanda ülkemizde çok şey yapıldı ve yapılmaya da devam edilmektedir. Bu alanda üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız” diyerek protokolün herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bu protokolle adı geçen derneğin Türkiye’de Samsun’dan sonra ikinci olarak İşitme Engelli öğrencilerimize yönelik Anasınıfı Edirne ilimizde açılmış olacaktır. Bu protokolün kapsamında bir Okulöncesi ve bir Özel eğitim öğretmenimiz 16-21 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul’da alanında uluslararası deneyime sahip Hollanda Kentalis İnternational Foundation öğretmenlerinin vereceği, eğitmen eğitimlerine katılacaklardır. Bu eğitimler belli aralıklarla sürekli devam edecektir.

Edirne ilinde yaşayan 2-6 yaş arası işitme engelli çocukların tespit edilerek, gerekli sağlık ve cihazlama çalışmaları derneğin maddi katkılarıyla, Trakya Üniversitesi Odyoloji Anabilim Dalında yapıldıktan sonra, belirlenecek işitme engelli çocuk sayısına göre Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlkokulu bünyesinde açılacak olan İşitme Engelli öğrencilere yönelik Anasınıfında eğitimlerine haftada 40 saat olarak devam edeceklerdir.

 

Protokol kapsamımda ayrıca öğretmenlerimize, öğrenci velilerimize, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Öğretmenlerine ve Özel Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi sahiplerine de geniş kapsamlı eğitimler verilecektir" denildi.

ETİKETLER : edirne minik çocuk anaokulu samsun işitme engelli adnan tunca haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop