sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Sivas'ta İşsiz Engelliler İçin Proje Hazırlanıyor

Türkiye İş Kurumu (İşkur) Sivas İl Müdürü Nurettin Köksal, kentteki tüm işitme engellilerin tespit edildiğini ve tamamının işe alınacağını belirterek görme engelli ve ortopedik engellilerin istihdam edilmesi için de projeler hazırladıklarını ifade etti.
Bu haber 2015-02-03 14:02:51 eklenmiş ve 742 kez görüntülenmiştir.

Türkiye İş Kurumu (İşkur) Sivas İl Müdürü Nurettin Köksal, kentteki tüm işitme engellilerin tespit edildiğini ve tamamının işe alınacağını belirterek görme engelli ve ortopedik engellilerin istihdam edilmesi için de projeler hazırladıklarını ifade etti.

 

İşkur Sivas İl Müdürü Nurettin Köksal, 2014 yılında yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla basın toplantısı düzenledi. Geçtiğimiz yıl Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesi kapsamında Sivas'ta 214 kişinin işe yerleştirildiğini ifade eden Köksal, "2014 yılında işe yerleştirmede Türkiye genelinde 34'üncü sıraya yerleştik. Bu bizim için ümit verici bir rakam. 2015 yılında Sivas'taki işsizler için, işverenler için inşallah daha güzel bir çalışma yapacağız. Bu çalışmalar arasında UMEM çok önemli bir projeydi. Bu projeyi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB ve Cumhuriyet Üniversitesi ile birlikte yürüttük. Bu projede İç Anadolu Bölgesi'nde bölge birincisi olduk. Bu sebeple genel müdürümüz tarafından bize bir plaket hediye edildi. 2014 yılında UMEM projesiyle 214 kişiyi meslek edindirme kursumuza aldık. Bu 214 kişinin yarısı dikiş makinesi operatörü kursuna, diğer yarısı da müşteri temsilcisi operatörü kursuna katıldı ve tamamı istihdam edildi" dedi.

 

"ENGELLİLERİN HEPSİNİ İŞE ALACAĞIZ"

 

 

Köksal daha sonra 2015 yılı hedeflerine değinerek, "İç Anadolu Bölgesi'ndeki birinciliğimizi kimseye vermeyeceğiz. 2015 yılında Türkiye genelinde ilk 10 il arasında yer almayı hedefliyoruz. Bunu da gerçekleştirebilecek bir ekibimiz var. Türkiye'de hiç olmayan projeleri yapmaya çalışacağız. Engellilerle ilgili çok güzel projelerimiz var. İşitme engelli kardeşlerimizin bir kısmını istihdam garantili sıhhi tesisat kursuna alacağız. Yüzde 100 devlet memuru olacak inşallah arkadaşlarımız. Bir kısmını da grafikerlik kursuna alacağız. Yine onlar da istihdam garantili. İşitme engelli ve işsiz arkadaşlarımızın tamamını tespit ettik kursa alıyoruz ve onların hepsini işe alacağız. O bittikten sonra görme engellilere gelecek sıra. Ondan sonra ortopedik engelliler ve diğer engelli kardeşlerimizin tamamını yavaş yavaş liste şeklinde alıyoruz. Ne kadarı üniversite mezunu, ne kadarı lise mezunu, ne kadar çalışabiliyor, ne kadar faydalanabiliriz bu noktada derneklerle birlikte çalışıyoruz. 2015 yılı içerisinde engellilerle ilgili Türkiye'de ses getirecek çok güzel projelerimiz olacak" diye konuştu.

ETİKETLER : engelli işkur sivas istihdam
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop