sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Engelli Gençler Fotoğraf Makineleri İle Buluştu

Yalova Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde imzaladıkları anlamlı projenin ilk toplantısı yapıldı.
Bu haber 2015-02-03 14:08:00 eklenmiş ve 879 kez görüntülenmiştir.

Yalova Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde imzaladıkları anlamlı projenin ilk toplantısı yapıldı.


Belediye Başkanı Vefa Salman ile Fotoğraf Atölyesi Derneği Başkanı Suat Gök arasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde imzalanan protokol sonrası ilk toplantı yapıldı. Engellilere hizmet veren resmi, özel kurum ve kuruluşlar ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından fotoğraf sanatına ilgi duyan engelli gençlerin projeye katılımı sağlandı. Düzenlenen toplantıda bir araya gelme fırsatı yakalayan engelli gençlerle, yapılacak eğitimlerin yeri ve saati belirlendi. Engelli gençlerin çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşacak projenin adını da kendileri belirleyecek. Toplantıda Fotoğraf Atölyesi Derneği Başkanı Suat Gök, gençlere kullanacakları fotoğraf makinelerini de tanıttı. Mayıs ayında sonuçlanacak proje kapsamında engellilerin çekmiş oldukları fotoğraflar yarışma formatında değerlendirilerek, ödüllendirilecek.

Mayıs ayına kadar her hafta düzenlenecek gezilerde, farklı temalarda fotoğraf çekimleri yapacak olan engelli gençler 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda fotoğraflarını sergileme fırsatı yakalayacaklar. Fotoğrafçılık konusunda başarılı olan gençler Yalova’daki fotoğraf stüdyoları, düğün salonları gibi alanlarda istihdam edilmeleri için yönlendirilerek, bu sayede ekonomik hayata katılmaları da hedefleniyor.

Projeye katılan engelli gençler, gerçekleştirilen toplantı sonrasında Başkan Vefa Salman ile bir araya geldi.

Fotoğraf sanatına ilgi duyan engelli gençlerle bir araya gelmekten dolayı çok memnun olduğunu belirten Vefa Salman, “ Bu proje engelli gençlerimize yeni bir bakış açısı kazandıracak. Onların objektifinden kentimizi görme fırsatı yakalayacağız. Amacımız bu projeyle engellilik konusunda farkındalık yaratmak. Projeye katılan gençlerimizi şimdiden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

 

Engelliler konusunda özel duyarlılığa sahip olan ve onlara her zaman destek veren Belediye Başkanı Vefa Salman projeye katılan gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ETİKETLER : yalova fotoğraf atölyesi proje engelli 3 aralık
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop