sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Engelli kadının zorlu yaşamı

Eskişehir’in Alpu ilçesindeki tek odalı evde kocası öldüğü için tek başına komşularının desteği ile yaşayan konuşma engelli Aysel Yeniyer, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
Bu haber 2015-02-03 14:20:28 eklenmiş ve 774 kez görüntülenmiştir.

İlçenin Yunus Emre mahallesinde elektriği ve suyu olmayan evinde günlük hayatı zorluklar içerisinde geçen yaşlı kadın, konuşama engeli olduğu için derdini anlatamıyor. Tuvalet ihtiyacını etrafı tuğla ile çevrili çatısı olmayan bir yerde gideren 55 yaşındaki Aysel Yeniyer, barakayı andıran evinde yaşamaya çalışıyor. Yaşlı kadın, evi içerisinde mutfağı olmadığı için tencere, tava gibi malzemelerini yerde bulunan iki katlı tahtadan raf ile muhafaza ediyor. Yardıma muhtaç kadın, oğlu cezaevinde olduğu için kömür gibi devletin bazı desteklerinin yanı sıra mahallelilerden yardım alıyor. Konuşma engelli kadının yaşadığı sıkıntıları anlatan Yunus Emre Mahallesi Muhtarı İsmail Caraldak, yardıma muhtaç kadın için ilgililerden yardım istediğini belirtti. Caraldak, “Bu kardeşimiz Aysel Yeniyer çok mazlum ve gerçekten içler acısı bir durumda. Evinde tuvaleti yok, suyu yok, elektriğini de borcundan dolayı kestiler. Yaklaşık 15 yıldır bu kardeşimiz burada oturuyor. İlgililerden yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.

“KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINDAN DEFALARCA YARDIM TALEBİNDE BULUNDUM”
Yaşlı kadın için prefabrik de olsa bir ev yapılmasını isteyen Muhtar Caraldak, "Daha önce İlçe Kaymakamlığı'na ve Belediye Başkanlığı'na defalarca yardım talebinde bulundum. Biz halk olarak, muhtarlık olarak, para toplayıp bu kardeşimize gıda yardımı aldık, ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Bu kardeşimize prefabrik ev yaptırılmasını istiyoruz. Gerekli olan 10-15 bin liralık bir şey ve devletin bu imkanları var. Allah aşkına istirham ediyorum. Ben bunu gördükçe evde yemek yiyemiyorum” dedi. 

ETİKETLER : eskişehir alpu aysel
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop