sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Engelli ebeveynlerine eğitim

Çocukları engelli olan aileler için “Ana-Baba Okulu” açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 22’şer kişilik gruplar halinde 4 haftalık eğitimler veriyor.
Bu haber 2015-02-11 13:47:10 eklenmiş ve 712 kez görüntülenmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilere yönelik yeni bir sosyal projeye başladı. Engelli çocuğa sahip olan ailelerin, çocuklarını doğru bir şekilde yönlendirebilmesi için geliştirilen “Ana-Baba Okulu” (Engelli Aileleri Gelişim Programı) projesi kapsamında ailelere eğitimler verilmeye başlandı. Anne-babalar sınıfta eğitim görürken, yanlarında getirdikleri çocukları da şube görevlileri tarafından düzenlenen el becerilerini geliştirici ve eğlenceli etkinliklerle vakit geçiriyor. 

Engellilikten sadece engelli bireylerin değil ailelerin de etkilendiği gerçeğinden yola çıkılan projede, ailelere verilen eğitimlerle öncelikle engelli çocuklarını kabullenme, daha sonra çocuğunun engel türü hakkında bilgilenme ve çocuğun doğru şekilde yönlendirmesi sağlanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde eğitim gören öğrencilerin aileleri için düzenlenen eğitim programı ilk etapta 220 kişiyi kapsıyor. Aileler 22’şer kişiden oluşan gruplar halinde 4 haftalık eğitime tabi tutulup sertifika alıyorlar. Önümüzdeki Haziran ayına kadar sürecek proje kapsamında anne-babalara “Engelli çocuğun kabulü sürecinde aile”, “Aile içi iletişim”, “Beslenme ve hijyen”, “Cinsel eğitim”, “Erken çocukluk dönemi ve okul öncesi eğitim” ile “Engelli hakları” konusunda eğitim veriliyor.

ETİKETLER : izmir büyükşehir engelli ebeveyn belediye
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop