sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop jartiyer sex shop
sex shop   sex shop   sex shop seks shop seks shop vibratör seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop istanbul escort
sex shop sex shop vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop

Evladı İçin Yapmayacağı Hiçbir Şey Yok

KENDİNİ ENGELLİ ÇOCUĞUNA ADAYAN EMİNE USTA, “ÇOCUĞUM İÇİN HER ŞEYE VARIM” DİYOR.
Bu haber 2015-03-30 15:40:27 eklenmiş ve 2405 kez görüntülenmiştir.

Kocaeli’nde doğumda nefessiz kalarak engelli kalan 7 yaşındaki çocuğuna tek başına bakan Emine Usta’ya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım eli uzattı.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde iki odalı bir evde tek başına engelli oğlunun tedavi ettirme mücadelesi veren Emine Usta’nın yardımına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı görevlileri koştu. Anne Usta'nın imkanları ile zor bir şekilde hastane yolarına düşen Muhammet artık tedavi gördüğü hastaneye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin engelli aracıyla gidip geliyor. Altı kez düşük yaptıktan sonra dünyaya gelen ve doğumda oksijensiz kalmasıyla engelli kalan oğlu Muhammet’in 7 yıldır yürümesi için elinden gelen her şeyi yapan Emine Usta ise, “Çocuğum için her şeye varım” dedi.

Oğlu geceleri sık sık havale geçirdiği için her gece gözünü kırpmadığını ifade eden Emine Usta, ”Evladımı doğduğu günden bugüne kadar bir umut, kendi başına ayakta durabilmesi için fizik tedaviye götürüyorum. İnşallah onun yürüdüğü günü göreceğim. Muhammed’in tedavisi ve eğitimi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Engelli Hizmet Aracı’ndan faydalanıyoruz. Araç evimin kapısına kadar gelip Muhammed’i asansörlü sistem ile alıyor. Gideceği yere kadar bırakıp tekrar evime getiriyor. Eskiden çocuğumu dolmuş durağına kadar taşıyıp dolmuşla merkeze, oradan da başka bir araçla hastaneye bin bir zorlukla getirebiliyordum. Şimdi hiçbir zorluk çekmeden çocuğumun ulaşımı sağlanıyor. Allah razı olsun” ifadesini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birçok engelli ailesinin yanında olarak onlara engelli aracı ile hizmet veriyor. Engelli bireyin evinden alınıp gideceği noktaya kadar ulaşımını sağlandığı asansörlü araç, 2014 yılında yaklaşık 2 bin 500 sefer hizmeti gerçekleştirdi. Engelli aracı, engelli vatandaşların ve ailenin yaşadığı ulaşım sorunları ortadan kaldırarak kendilerine büyük kolaylık sağladı.

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Engelliler ve Yaşlılar Birimi tarafından yapılan bu örnek çalışma dışında farklı hizmetler de engellilere sunuluyor. Danışmanlık, bilgilendirme ve yönlendirme hizmetleri sunulan engelli vatandaşlara Engelsiz Kulaçlar, Sana Oyuncak Getirdim, Mektup Arkadaşım gibi projeler ile sosyal hayatlarının gelişimine katkı sağlanılıyor.

ETİKETLER : engelli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop geciktirici sprey realistik vibratör vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop geciktirici sprey realistik vibratör