sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop jartiyer sex shop
sex shop   sex shop   sex shop seks shop seks shop vibratör seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop istanbul escort
sex shop sex shop vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop

Görme Engelli İşsiz Şampiyon

Halterde görme engelli işsiz şampiyon ANTALYA'da görme engelli 38 yaşındaki Cenk Yanık, 3 yıl önce başladığı halterde engelliler dalında (B2) Türkiye, Avrupa şampiyonluğu ile dünya ikinciliği ve üçüncülüğü kazandı.
Bu haber 2015-04-10 12:33:34 eklenmiş ve 1029 kez görüntülenmiştir.

ANTALYA'da görme engelli 38 yaşındaki Cenk Yanık, 3 yıl önce başladığı halterde engelliler dalında (B2) TürkiyeAvrupa şampiyonluğu ile dünya ikinciliği ve üçüncülüğü kazandı. Sağ gözünün görmemesi, sol gözünde ise yüzde 60 görme kaybı nedeniyle iş bulamadığını, sporla hayata tutunduğunu anlatan Cenk Yanık, bir okulun sığınağında antrenman yaparak altın madalya kazanma hedefiyle Dünya Oyunları'na hazırlanıyor.

 

İstanbul'da doğan Cenk Yanık, 9 yaşında babasının çalıştığı fabrikada 3'üncü kattan düştü. Fabrikanın zemin katındaki bir çalışanın sırtına düşerek hayatta kalan Cenk Yanık, başına aldığı darbe nedeniyle sağ gözünde körlük, sol gözünde de görme kaybı oluştu. Çocukluğunda yaşadığı görme engeli nedeniyle zorluk çeken Cenk Yanık, ortaokulda eğitim hayatını sonlandırdı. Görme engelli bir çocuk olarak sporla hayata tutunan Cenk Yanık, kung fu ve futbola başladı. Kung fu da üç yıl üst üste Küçükler Türkiye Şampiyonu olmayı başaran Cenk Yanık, futbolda da Zeytinburnuspor'un altyapısında oynadı. Cenk Yanık, yaşadığı kaza nedeniyle ilerleyen yıllarda sol gözündeki görme kaybının da artması sonucu sporu bırakmak zorunda kaldı.

TESADÜFEN KEŞFEDİLDİ, ŞAMPİYON OLDU

Ailesiyle Antalya'ya yerleşen Cenk Yanık, yeni bir sayfa açtığı hayatında, görme engelli birey olarak gençlik yıllarını da sıkıntılarla geçirdi. Antalya'da gazete dağıtıcılığı yapan ve farklı işlerde çalışan Cenk Yanık, engeli nedeniyle iş hayatında başarıyı yakalayamadı.

Cenk Yanık, üç yıl önce iş aradığı bir dönemde hobi olarak spor salonunda antrenman yaparken, halter antrenörü Ekrem Celil tarafından keşfedildi. Antrenörünün yönlendirmesiyle haltere başlayan Cenk Yanık, 1 yılda milli takıma seçildi. Görme engeli ve işsizlik nedeniyle zor günler geçiren Cenk, halter sporuyla yeniden hayata tutunarakTürkiyeAvrupa şampiyonluğu ile dünya ikinciliği ve üçüncülüğünü kazandı.

OKUL SIĞINAĞINDA ANTRENMAN

Sağ gözü görmeyen, sol gözünde de yüzde 60 görme kaybı olan Cenk Yanık, 8-18 Mayıs'ta Güney Kore'de yapılacak Dünya Oyunları'nda görme engelliler halter branşındaTürkiye'yi temsil edecek. Görme Engelliler B2 (az gören) kategorisinde mücadele eden Cenk Yanık, çalışmalarını bir okulun sığınağında yapıyor. Antrenörü Ekrem Celil'in kentteki engelli sporcuların halter çalışabileceği salon bulunmaması nedeniyle okulun zemin katındaki sığınakta kısıtlı imkanlarla oluşturduğu alanda günde dört saat antrenman yapan Cenk Yanık, "Hedefim dünya oyunlarında altın madalya kazanmak" dedi.

HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Yanık, dünya genelindeki engelli sporcuların farklı spor branşında mücadele edeceği Dünya Oyunları'nda görme engelliler halterde şampiyonluk kazanmayı çok istediğini vurguladı. Evli ve iki çocuk babası olduğunu anlatan Cenk Yanık, spor hayatındaki başarısına rağmen en büyük sıkıntısının işsizlik olduğunu söyledi. Görme engelli birey olarak spor hayatında kazandığı başarılarla gurur duyduğunu anlatan Cenk Yanık, iş hayatında da başarılı olmak istediğini dile getirdi.

EN BÜYÜK SORUNU İŞSİZLİK

Üç ayda bir aldığı 840 lira engelli maaşı ve bir otelde çalışan eşinin geliriyle evini geçindirdiğini anlatan Cenk Yanık, 15 yıldır evli olduğu Perihan'ın hayattaki en büyük destekçisi olduğunu söyledi. İş ve spor hayatını birarada yürütmek istediğini dile getiren Cenk Yanık, şöyle konuştu: "Engelli birey olarak iş hayatında hep sıkıntı yaşadım. Engelli sporcu olarak da 35 yaşından sonra başarıyı yakaladım. Görme engelli olmamdan dolayı iş bulma konusunda çok sorun yaşadım, hala da yaşıyorum. Çalışmak, iş bulmak istiyorum. Üç ayda bir aldığım engelli maaşım var ve çalışan eşimin maşına bakıyorum. 13 ve 8 yaşında iki kızım var eğitim gören. İş bulma konusunda yardım bekliyorum. Kimseden maddi yardım istemiyorum. Benim işe ihtiyacım var. Antrenmanlarımı antrenörümle okulun sığınağındaki salonda yapıyoruz. Zorlu şartlarda mümkün olduğunda başarılı olmaya çalışıyoruz."

ETİKETLER : görme engelli işsiz halter şampıyonu antalya
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop geciktirici sprey realistik vibratör vibratör geciktirici sprey strapon realistik vibratör realistik penis sex makinası belden bağlamalı gay sex shop anal vibratör sex shop geciktirici sprey realistik vibratör