sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

ENGELLİ VATANDAŞ İÇİN ÇALIŞAN BELEDİYE!

Engelli vatandaşlar için örnek uygulama
Bu haber 2014-12-26 14:12:21 eklenmiş ve 716 kez görüntülenmiştir.

İzmir'in Balçova ilçesinde, engelli vatandaşlar için ilçenin farklı noktalarına kurulan 'engelli araç şarj istasyonları', vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor.

 

Balçova Belediyesi, İzmir bölgesinde örnek bir uygulama başlattı. Belediye, ilçede engelli vatandaşlar için önemli bir sorun haline gelen akülü araçlarının şarj problemini, farklı noktalarda kurduğu şarj istasyonlarıyla çözdü. İlk etapta belediye binasına kurulan istasyon, kısa süre içerisinde sekiz farklı noktada vatandaşlara hizmet verecek. Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran projeyle, aynı anda üç akülü araç şarj edilecek. Engelli vatandaşlar, şarj istasyonlarından hiçbir ücret ödemeden faydalanabilecek. İstasyonlarda, oluşabilecek olumsuz durumlara karşı da her türlü önlemler alınarak istasyonlar güvenli hale getirildi.

 

"İSTASYONLAR HAYATİ ÖNEME SAHİP"

Şarj istasyonunun ilk denemesini ise Belediye Meclis Üyesi Sinem Aksema Kılıç yaptı. Kılıç'ın denemesini, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da izledi. Çalkaya, projenin engelli vatandaşlar için hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Engelli vatandaşların şarj istasyonlarına ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Kılıç, "Birçoğu yanlarında taşıdığı şarj aletleri ile esnaftan yardım istemek veya şarjları bittiklerinde ailelerini çağırmak zorunda kalıyordu. Artık şarjım biterse yolda kalır mıyım endişeleri olmayacak" dedi.

 Kılıç, engelli vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini belirterek, "Her gün yeni gelişmeleri takip ederek engelli arkadaşlarıma nasıl faydalı olabilirim diye çalışıyorum. Balçova’da engelleri tek tek kaldırıyoruz" diye konuştu.

ETİKETLER : engelli vatandaş şarj akü balçova izmir belediye ilçe sinem aksema kılıç istasyon proje mehmet ali çalkaya
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop