sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

İŞKUR Engellinin Yanında

Yozgat'ta yaşayan engelli Ali Yürekli, İŞKUR tarafından verilen girişimcilik eğitimine katıldıktan sonra hazırladığı proje karşılığında aldığı 20 bin liralık hibeyle köyünde hayvancılıkla uğraşıyor
Bu haber 2014-12-29 14:28:48 eklenmiş ve 575 kez görüntülenmiştir.

Yozgat'ta,  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından verilen girişimcilik eğitimine katılan engelli Ali Yürekli, hazırladığı proje karşılığında aldığı 20 bin liralık hibeyle köyünde hayvancılıkla uğraşıyor.

İŞKUR İl Müdürü Nevzat Atak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İŞKUR'un engellilerin istihdam edilmesinin önündeki sorunları ortadan kaldırmak amacıyla, işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumunu ve istihdamını sağlayacak projelerine karşılıksız hibe desteği verdiğini söyledi. Atak, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonuyla istihdamını temel görev olarak gören İŞKUR'un bu yıl başlattığı, engellilerin kendi işini kurmasına yönelik hibe desteğini artırarak devam edeceğini vurguladı.

Kurumları tarafından değerlendirilen başvurular sonunda başarılı bulunan projelere 36 bin liraya kadar karşılıksız hibe verildiğini ifade eden Atak, İŞKUR Genel Müdürlüğünün yürüttüğü "Engelli İstihdamının Önündeki Engelleri Kaldırıyoruz Projesi" kapsamında Yozgat'ta hibe desteğinden faydalanan ilk kişinin Kuyumcu köyünde yaşayan engelli Ali Yürekli olduğunu söyledi. Yürekli'nin aldığı 20 bin lira hibeyle Haziran ayında 4 inek satın aldığını, ahır yaptığını ve köyünde hayvancılıkla uğraşmaya başladığını anlatan Atak, "Ali Yürekli, İş Kurumu uzmanları tarafından 4 ay boyunca denetlenecek. Projeden beklentimiz, özellikle engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurup, kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak" dedi.

 Haberle hayatı değişti

Ali Yürekli de projeden yerel gazetede okuduğu haber sayesinde bilgisinin olduğunu ve İŞKUR İl Müdürlüğüne başvurduğunu ifade etti. İstenen şartları yerine getirdiğini ve projesinin onaylandığını belirten Yürekli, şunları kaydetti:

"Ben fakirim, aynı zamanda yüzde 70 oranında mizaç bozukluğu engelim var. 4 çocuk sahibiyim. Çalışamıyorum. Verilen 20 bin lira hibe desteğiyle 4 inek aldım, 2 bin lirasına da ahır yaptım. Bir ay sonra ineklerimin hepsi yavrulayacak. 4 buzağı olacak, bunları büyüteceğiz. Sütünü satacağız, erkek buzağılarını da satacağız. Dişi olanları sürüye katıp devamlılığı sağlayacağız. Böylelikle geçimimizi sağlayacağız." Artık kendi işinin patronu olduğunu dile getiren Yürekli, hayvanların bakımını eşiyle yaptığını sözlerine ekledi.

ETİKETLER : yozgat ali yürekli haber engelli işkur türkiye kurumu istihdam
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop