sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

ALTINOK KARDEŞLER HERKESİ ETKİLEDİ

Adana Final Okulları’nın 'Tecrübeden Öğreniyoruz Söyleşileri' kapsamında Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ile hukukçu, yazar, müzisyen ve sporcu Kerim-Selim Altınok kardeşler, öğrencilerle bir araya geldi.
Bu haber 2014-12-29 14:55:08 eklenmiş ve 1003 kez görüntülenmiştir.

Adana Final Okulları’nın 'Tecrübeden Öğreniyoruz Söyleşileri' kapsamında Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ile hukukçu, yazar, müzisyen ve sporcu Kerim-Selim Altınok kardeşler, öğrencilerle bir araya geldi.
 


Okulun tiyatro salonunda iki farklı oturumda düzenlenen söyleşi Cüceloğlu’nun kendi yaşamından verdiği örneklerle başladı. Keyifli üslubuyla, sağlıklı iletişimin ve hayat başarısının ipuçlarını anlatan Cüceloğlu, ardından sahneyi yaşam öykülerinden çok etkilendiğini söylediği ikiz kardeşler Kerim-Selim Altınok’a bıraktı.

Doğuştan görme engelli olmalarına rağmen yaşamlarına türlü başarılar sığdırmış olan Altınok kardeşler, ilkokul yıllarında gözlerinde yüzde 60'lık görme kaybı meydana geldiğini belirtti. Kardeşler, "Lise yıllarındaysa görme yeteneğimizi tamamen kaybettik ama yılmadık. Rehabilitasyon merkezine giderek kabartma yazıyı 6 ayda öğrendik. Çalışmamıza hiç ara vermeden İÜ Hukuk Fakültesi'ni kazandık." dedi.

Eğitim hayatları boyunca anne-babalarından büyük destek gördüklerini söyleyen Altınok kardeşler, "Okulda dersi çok iyi dinlerdik. Eve gelir gelmez ilk iş olarak ders notlarını birimiz sesli olarak tekrar eder, birimiz de Braill alfabesi ile kağıda dökerdi. Hafta sonları da babamız o notları kasede okurdu. Biz de finallere çalışırken o kasetleri dinlerdik. Hukuk fakültesinde bizim dönemde 400 öğrenci vardı neredeyse, hepsi de bizim notlarımızla fakülteyi bitirdi diyebiliriz." şeklinde konuştu.

Çocukluk çağlarında satranç ile tanıştıklarını anlatan Altınoklar, Türkiye Şampiyonluğu yanı sıra özel bir karşılaşmada Dünya Satranç Şampiyonu Anatoly Karpov ile nasıl berabere kaldıklarını da anlattı. Esprili üsluplarıyla zaman zaman salonda kahkahalar attıran zaman zaman da duygulandıran Kerim-Selim Altınok, mandolin ve gitar çalıp şarkılar söyleyerek bu yeteneklerini de sergiledi.

 

Umutla, azimle, zekâyla kendilerine aydınlık bir gelecek oluşturan Altınok kardeşler, görmek için gözlerin yetmediğini kanıtladı, yaşam öyküleriyle öğrenci ve velilerin yüreklerine dokundu. Kerim ve Selim Altınok kardeşler, severek ve coşkuyla yapılan her işin beraberinde başarıyı getirdiğini ve birlikte çalışmanın öneminin de altını çizdiler. Dinleyenlerin iç dünyasını aydınlatan söyleşilerin ardından Doğan Cüceloğlu, son kitabı 'Gerçek Özgürlük'ü imzaladı.

ETİKETLER : adana final okulları okul tecrübe öğreniyoruz söyleşi doğan cüceloğlu yazar müzisyen sporcu kerim sel m altınok kardeşler istanbul üniversitesi hukuk fakültesi başarı hikayesi gerçe
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop