sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Plastik Kapaklar Engelli Aracı Oldu

Bursa Kent Konseyi engellilere 135 akülü araç dağıttı.
Bu haber 2014-12-30 13:54:58 eklenmiş ve 1096 kez görüntülenmiştir.

Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi tarafından yürütülen "Plastik Kapaklar Engelli Aracına Dönüşüyor" projesi kapsamında 135 akülü aracı ihtiyaç sahibi engellilere dağıtıldı.


BKK ofislerinde düzenlenen törene, BKK Başkanı Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, BKK Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Engelliler Şube Müdürü Ümit Korkmaz, Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku, belediye yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kent konseyi gönüllüleri ve engelli yakınları katıldı.

Pala, burada yaptığı konuşmada,  beraberce işler yapabilmek ve insanların birbirine destek olmasını sağlamak için proje başlattıklarını hatırlattı.

Bünyelerinde bulunan 4 meclis arasında Engelliler Meclisi'nin çok aktif olduğunu belirten  Pala, tüm meclislerin, 30 çalışma grubunun ve katılımcıların yılda bin 500 etkinlik yaptığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi'nin de destekleriyle Türkiye 'nin en büyük ve en güçlü kent konseyi haline geldiklerini ifade eden Pala, şöyle konuştu:

"BKK Engelliler Meclisi organizasyonuyla, SOMER ve Emniyetli Geri Dönüşüm firmasının katkılarıyla engelli kardeşlerimize akülü araç temini noktasında Türkiye'de tek yasal projeyi yürütüyoruz. Belediyenin şube müdürleri ve ilgili yöneticilerden oluşan kurul, tespit edilen kriterlere uygun ihtiyaç sahiplerine araçları teslim ediyor. İlk etapta belirlenen 100 akülü araç hedefini aştık. Şuana kadar plastik kapakla alınan 101 akülü araç ve 14 tane bağışlanan aracı engellilere teslim ettik. Şimdi de 20 adet akülü sandalyeyi veriyoruz. Böylelikle toplam 135 akülü aracı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olduk."

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin çok sayıda sosyal proje yürüttüğünü hatırlattı.

 

BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez de ihtiyaç sahibi 20 engelli bireye daha akülü aracı dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, "Projeyle 100 akülü sandalyeyi hedefledik ancak bu rakamı kısa zamanda geçtik. Plastik kapak toplamaya devam edeceğiz" dedi.

ETİKETLER : plastik kapak bursa kent konseyi engelli aracı neşet çakmaklı engelliler meclis bkk
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop