sex shop   sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop   sex shop   sex shop  
sex shop

Engelli parasını seyahatte yediler

Engelliler Spor Federasyonu'nda sporcular bir yıldır maaş alamazken, yöneticiler ülke ülke gezmiş. Sponsorların sporculara verdiği paraya bile el konulmuş.
Bu haber 2015-01-05 14:54:02 eklenmiş ve 635 kez görüntülenmiştir.

Engelliler Spor Federasyonu'nda sporcular bir yıldır maaş alamazken, yöneticiler ülke ülke gezmiş. Sponsorların sporculara verdiği paraya bile el konulmuş.
Bir yıldır engelli sporcuların ve hakemlerin parasını ödeyemeyen borç batağındaki Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nda yaşanan skandallara her gün bir yenisi ekleniyor. Başkan Demirhan Şerefhan'ın Türkiye'nin en büyük tekerlekli sandalyesatıcısı olduğunun ortaya çıkmasının ardından mevcut yönetimin federasyonu adeta bir seyahat acentesine çevirdiği belirlendi. Şikâyet dilekçelerini incelemeye alan Spor Genel Müdürlüğü'nün ilk incelemelerine göre, iki yıl içinde dünyanın dört bir tarafındaki müsabakalara sporcu sayısından fazla yönetici ile onların eş ve dostları katıldı. A'dan Z'ye tüm masraflar ise federasyona fatura edildi. Bu durumun en yakın örneklerinden biri Güney Kore'deki Dünya Şampiyonası'nda yaşandı. Mali sebepler gerekçe gösterilip, götürülen sporcu sayısı 12'den 11'e düşürülürken, 9 yönetici federasyonun kasasından Güney Kore'nin yolunu tuttu. Maliyet 2 katına çıktı, federasyon zarara uğratıldı. 

 BANKA İNCELEME BAŞLATTI 
Sporcuların kazandığı paraların ödenmediği de iddia ediliyor. Buna göre, Tekerli Sandalye Basketbol Takımı'nın dünya üçüncülüğünün ardından sponsor özel bir banka, sporcu ve teknik ekibe 204 bin TL gönderdi. Ancak paranın tamamı teknik heyete aktarıldı. Sporcular lisans ve kariyerlerini koruyabilmek için buna ses çıkaramadı. Konuyla ilgili görüşünü aldığımız banka, inceleme başlattıklarını açıkladı. İdari kadronun usulsüzlükleri de mercek altına alındı. İddialara göre, yönetime yakın isimler yıllardır kuruma gitmeden yüksek ücretlerden maaş alıyor. Federasyona ait borç 2.5 milyon TL'yi bulurken, ödenmeyen ücretler nedeniyle yurtiçi ve yurtdışındaki bazı müsabakalar da gerçekleşmedi. 

ETİKETLER : engelliler spor federasyon demirhan şerefhan engelli güney kore
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ENGELLİ HABERLERİ haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
ENGELSİZ WEB TV

 

 

sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop